czwartek, 25 kwietnia 2013

Kilka słów o Małej Misi :o)Nazywam się Basia Joasia Ożga i jestem Małą Misią dla moich rodziców :)

28.09.2012 roku- to dzień kiedy przyszłam na świat. Mama Misia i tata Misio nie wiedzieli, że urodzę się chora…. W szpitalu spędziłam 138 dni i w tym czasie stwierdzono u mnie artrogrypozę (stopy końsko-szpotawe, przykurcze w stawach  nadgarstkowych, przykurcze palców, wzmożone napięcie mięśniowe), niewydolność oddechową, wrodzone zapalenie płuc, krwiak podokostnowy, drożny otwór owalny. Mam zaburzony odruchu ssania i połykania, przez co mama Misia karmi mnie sondą dożołądkową. Mam też okropny refluks żołądkowo-przełykowy, przez który muszę być karmiona pompą infuzyjną ponad godzinę. Od trzeciego tygodnia życia, występowały u mnie zagrażające mojemu życiu incydenty bezdechów o nieznanym pochodzeniu. W czwartym miesiącu życia przeszłam swoją pierwszą operację ortopedyczną.
Obecnie mam sześć miesięcy. Lekarze mówią, że mam wyraźnie opóźniony rozwój psychoruchowy i jestem obserwowana w kierunku dziecięcego porażenia mózgowego. Z uwagi na utrzymujące się problemy z oddychaniem wymagam podaży tlenu i monitorowania saturacji hemoglobiny. Niezbędne jest u mnie także systematyczne odsysanie wydzieliny z górnych dróg oddechowych. Po wyjściu ze szpitala zostałam objęta opieką hospicjum domowego. 
Mimo przeciwności losu jestem wesołą Małą Misią, która często uśmiecha się do swoich ulubionych zabawek- Misia Alfiego i kolorowego pieska Azorka.3 komentarze:

 1. Witamy Cię Agnieszko i Basiu :) Dużo już przeszliście, ale Bóg Wam wszystko wynagrodzi :)
  -Eliza & Gośka

  OdpowiedzUsuń
 2. my również was witamy. Trzymamy za was kciuki, życzymy zdrówka. Buziaki Fabianek z mamą

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękujemy Kochane mamy za to że jesteście z nami:)

  OdpowiedzUsuń